Пристрої компенсації реактивної потужності (ПКРП)

Виробництво систем і установки компенсації реактивної потужності за технічним завданням Замовника для підвищення енергоефективності та зниження витрат на електроенергію для виробничих, аграрних і промислових підприємств, в офісних центрах і супермаркетах. Виробляємо такі пристрої і системи компансаціі реактивної потужності: конденсаторні установки (КУ), комплектні конденсаторні установки (ККУ), автоматичні конденсаторні установки (АКУ).

Наші принципи вирішення поставлених завдань

 • Гнучкість і швидкість в рішеннях
 • Енергетична ефективність
 • Екологічна безпека
Пристрої компенсації реактивної потужності Київ, Україна

Пристрої компенсації реактивної потужності Київ, Україна

Сучасні і надійні рішення електропостачання та автоматизації

для офісів і бізнес центрів
для кафе, ресторанів, готелів
для приватного будинку і апартаментів
для магазинів і торгово-розважальних центрів
для банків і фінансових установ
для виробничих підприємств
для освітніх центрів і установ
для медичних центрів

Компенсація реактивної потужності. Конденсаторні установки.

Пристрої компенсації реактивної потужності (УКРМ), вони ж конденсаторні установки (КУ), комплектні конденсаторні установки (ККУ), автоматичні конденсаторні установки (АКУ).

Що таке УКРМ і для чого вони потрібні, ми і постараємося зараз розібратися. Але для початку не зайвим буде згадати, що таке реактивна потужність і для чого її потрібно компенсувати.

Будь-яка електрична машина або статичне пристрій завжди споживає з мережі два види електричної енергії – активну і реактивну. Активна енергія (кВт * год) повністю переходить в механічну потужність (роботу) і в тепло (втрати). Реактивна спожита енергія (кВАр * год) служить для харчування магнітних ланцюгів електричних машин і апаратів. Повна енергія (кВА * год) є векторна сума двох попередніх видів енергії. Прийнято вважати, що реактивна енергія не споживається в класичному сенсі цього слова, а просто коливається від джерела енергії до приймача.

Що все це значить?

Це означає, що для роботи електродвигуна або трансформатора (більшою мірою) і всіх інших електроприймачів (в меншій мірі) потрібна реактивна енергія. Це та енергія яка один раз виробляється джерелом, перетворюється в енергію магнітного поля котушок, кабелів і інших контурів зі струмом в один напівперіод, а в іншій напівперіод перетвориться назад в енергію електричного поля джерела, і так весь час роботи даного пристрою. Таким чином між джерелом енергії і її приймачем постійно коливається частина енергії (часто вже не мала), яка не робить корисної роботи (хоча і необхідна для її здійснення). Якщо енергія – значить потужність, а якщо потужність – значить і струм. Тобто відбувається перетікання реактивного струму туди-сюди. Воно б усе нічого, та цього току теж потрібно «місце» в загальному перетині дроту, що йде до споживача, а струм хоч і реактивний, а втрати в провіднику за рахунок нагріву викликає самі що ні на є активні. Звідси і бачимо негативний «забарвлення» над терміном «реактивна енергія».

Підходимо до теми компенсації.

Так ось, для того щоб не «ганяти» цю енергію (а значить і ток) по всьому шляху від джерела енергії (а це в кінцевому підсумку електростанція) до споживача (асинхронний моторчик точила у вас в гаражі) і не навантажувати реактивним струмом всі збірні магістральні ділянки (а споживачів ох як багато) вирішили цю реактивну енергію, яка все ж необхідна, «видавати» якомога ближче до електроприймачів, потребує в ній.

Як це реалізовано?

Паралельно споживачеві реактивної енергії підключається конденсаторна батарея, яка теж є реактивним елементом, але таким, який може перетворювати енергію, запасені в магнітному полі пристрою в перший напівперіод, в енергію електричного поля конденсатора в другій напівперіод, і так по колу. Таким чином, реактивна енергію коливається тільки на частині «шляху» від джерела до приймача енергії. За повного «шляху» природно проходить та частина енергії, яка постійно споживається (активна енергія). Співвідношення активної енергії, споживаної пристроєм або машиною, до загального обсягу енергії, що передається до нього, називається косинусом фі або power factor , він то і показує на скільки у нас ефективно використовується ділянку лінії, що веде від джерела до споживача . З теорією ніби все.

Так ось, УКРМ – це низьковольтне – 400 В (хоча є і високовольтні) комплектний пристрій (НКУ), яке покликане збільшувати косинус фі. Робиться це підключенням конденсаторних батарей в паралель до навантаження, але не відразу, а поступово – ступенями, поки косинус фі не досягне потрібного значення.

Призначення УКРМ

Масове поширення УКРМ стало відповіддю на проблему нестачі якісного електропостачання у зв’язку зі збільшенням кількості споживачів енергії і зростанням навантаження на електромережі. Автоматичний пристрій компенсації реактивної потужності підвищує і підтримує задане значення коефіцієнта потужності в трифазних мережах під напругою 6-10 кВ. Правильно підібрана і змонтована установка компенсації реактивної потужності скорочує споживання електроенергії на 30-50% і забезпечує ряд позитивних ефектів:

 • зменшення навантаження на електромережі;
 • продовження терміну служби електроустаткування;
 • зниження теплових втрат струму;
 • вирівнювання фаз і згладжування перешкод;
 • пом’якшення впливу вищих гармонік.

Хто задає потрібне значення?

Звичайно ж користувач! Робиться це шляхом введення значення на цифровому дисплеї контролера реактивної потужності. Звідки УКРМ «знає» що косинус такий, а не інший. Для цього до складу виробу входить трансформатор струму, який дозволяє виміряти (контролює) струм, «затікаючий» в електроустановку. Само собою зрозуміло, що всі щаблі УКРМ та й саму УКРМ потрібно захистити від струмів к.з. – це робиться автоматичними вимикачами або запобіжниками. Комутація (підключення /відключення) ступенів проводиться за допомогою спеціальних контакторів для УКРМ по команді контролера. Ну і нарешті, все це потрібно помістити в оболонку (шафа, щит) потрібних розмірів, потрібного виконання і оснастити охолодженням (так як УКРМ можуть досить сильно нагріватися).

В формуванні ціни на дане ПКУ, перш за все має значення загальна потужність УКРМ (визначається за проектом або шляхом відповідних замірів на об’єкті), кількість ступенів регулювання, точність регулювання, бренд обладнання і що важливо – характер навантажень електроустановки. Остання має на увазі розподіл УКРМ за типом мережі, де буде використовуватися установка, для слабо-, середньо-і сильнозагрязненная мережі. Забрудненої ніж? Струмами, кратними третій гармоніці мережевий синусоїди. По-простому – чим більше в будівлі комп’ютерів, люмінесцентних світильників, випрямлячів, імпульсних блоків живлення, дугових нагрівачів, частотних перетворювачів, тим більше забрудненої вважається мережу. Звідси і застосування конденсаторних батарей більш високого класу.

Наостанок хотілося б зазначити, що ми будемо раді надати Вам необхідну консультацію при підборі УКРМ і дати комерційну пропозицію на виріб високої якості з заданими характеристиками.

Область застосування УКРМ

Автоматична система компенсації реактивної потужності оптимізує роботу енергоємного обладнання – асинхронних двигунів, компресорів, насосних станцій, зварювальних трансформаторів і дугових печей. За рахунок зменшення споживаної потужності установка УКРМ сприяє зниженню експлуатаційних витрат і підвищення рентабельності підприємства. Конденсаторні установки широко застосовуються в машинобудуванні, нафтопереробці, металургії, харчової та хімічної промисловості, в портах, на лісопилках і деревообробних підприємствах.

Режими та типи УКРМ

Режим функціонування системи РКМ залежить від місця установки; доступно чотири способи компенсації реактивної потужності – централізована (на стороні високої або низької напруги), групова і індивідуальна. У кожного способу свої переваги і недоліки; режим компенсації підбирається в залежності від планування приміщення і вимог виробничого процесу.

 • Централізована компенсація на стороні високої напруги – УКРМ приєднується до шин 6-10 кВ, розвантажуючи тільки вищі ланки мережі.
 • Централізована компенсація на стороні низької напруги передбачає приєднання УКРМ до шин 0,4 кВ; при цьому розвантажуються вищі ланки і трансформатори.
 • Групова компенсація – найпоширеніший варіант; УКРМ підключається безпосередньо до шин і розподільних пунктів; при цьому навантаження розподільні пункти повинна перевищувати потужність конденсаторної установки більш ніж в два рази.
 • Індивідуальнакомпенсація вважається найбільш ефективною, так як при прямому приєднання УКРМ до електроприймачів забезпечується саморегулювання реактивної потужності.

Для зменшення втрат струму конденсаторні установки намагаються розташовувати в мережах, де відбувається споживання компенсованій потужності. Тип пристрою підбирають, виходячи з характеристик обладнання та складності управління; на вибір пропонується три варіанти УКРМ:

 • нерегульовані – працюють від акумулятора, застосовуються в системах з низькою реактивної потужністю – до 15% від номінальної;
 • автоматичні – подають харчування шляхом додавання ступенів регулювання;
 • динамічні – призначені для компенсації швидко мінливих навантажень.

Комплектація УКРМ

Стандартна конденсаторна установка УКРП складається з конденсатора, контролера реактивної потужності, рубильника, контакторів і захисної групи; за бажанням замовника додатково встановлюється вентилятор з термодатчиком. Конструктивні елементи розміщуються на металевій панелі або всередині сталевого корпусу з рівнем електрозахисту Ip32; товщина стінок шафи – не менше 1,5 мм.

Сертифікати і ліцензії

Сертифікат офіційного партнера щітовіка Schneider Electric
Сертификат официального партнера щитовика Shneider Electric
Перелік видів робіт з будівництва об'єктів
Перечень видов работ по строительству объектов
Ліцензія державної архітектурно-будівельної інспекції України
Лизензия государственной архитектурно-строительной инспекции Украины
Дозвіл на роботи
Разрешение на работы

Власне виробництво

Власне високотехнологічне виробництво, співпраця з виробниками надійних і сучасних комплектуючих, а також великий досвід роботи над проектами різного рівня складності дозволяє нам втілювати ідеї наших клієнтів за розумними цінами.

Використовуємо тільки надійні комплектуючі

Використовуємо тільки надійні комплектуючі відомих світових виробників

Ціни на електротехнічні послуги

01

Ціни на електротехнічні послуги залежать від обсягу проекту, умов і особливостей установки конструкцій на об'єкті.

02

Ціна на електротехнічні послуги значно нижче якщо ви замовляєте проектування, виробництво і монтаж у нашій компанії.

03

Точна вартість електротехнічні послуги озвучується при розрахунку кошторису поставленого завдання.

Відгуки наших клієнтів

Весь комплекс робіт під ключ у одній кампанії!

Прорахунок
Проектування
Виготовлення
Доставка
Монтаж
Обслуговування