Пристрої плавного пуску (УПП) електродвигунів

Виробництво пристрою плавного пуску електродвигунів за технічним завданням Замовника для промислових і виробничих підприємств. Виробляємо системи і пристрої плавного пуску двигуна, які суттєво знижує ризики поломок і ремонту, підвищує термін служби і ефективність роботи обрудования, знижує загальні експлуатаційні витрати.

Наші принципи вирішення поставлених завдань

 • Гнучкість і швидкість в рішеннях
 • Енергетична ефективність
 • Екологічна безпека
Пристрої плавного пуску (УПП) Київ, Україна

Пристрої плавного пуску (УПП) Київ, Україна

Сучасні і надійні рішення електропостачання та автоматизації

для офісів і бізнес центрів
для кафе, ресторанів, готелів
для приватного будинку і апартаментів
для магазинів і торгово-розважальних центрів
для банків і фінансових установ
для виробничих підприємств
для освітніх центрів і установ
для медичних центрів

Пристрої плавного пуску (ППП)

Продуктивність промислового обладнання залежить від ефективності роботи асинхронних електродвигунів, які приводять в дію автоматизовані лінії і системи. На виробництві зазвичай використовують електричні машини з короткозамкненим ротором, за якими числиться чимало переваг – висока потужність, доступна вартість, простота обслуговування і ремонту.

Єдиний великий недолік асинхронних двигунів – швидке наростання крутного моменту і короткочасне підвищення струму при розгоні, причому значення пускового струму може перевищувати номінальне в 5-10 разів. Для захисту двигуна від зносу і попередження стрибків напруги в мережі застосовуються софт-стартери, або пристрої плавного пуску (ППП), що уповільнюють обертання ротора під час пуску.

Що таке ППП?

Стандартний пристрій плавного пуску є безтрансформаторний перетворювач напруги, призначений для зниження пускового струму і напруги. ППП встановлюється перед двигуном і знижує вихідна напруга, яке електрична машина використовує як вхідний; протягом заданого інтервалу пускові струми нарощуються з нуля до встановленого значення, в результаті чого двигун стартує більш плавно.

Призначення ППП

Основне завдання ППП – узгодження пускового моменту ротора з навантаженням мережі під час розгону і зупинки асинхронного двигуна. Зазвичай софт-стартер задіють при включенні потужної електромашини в мережу невеликої потужності; також пристрій плавного пуску застосовується при запуску двигуна під напругою.

Крім своїх безпосередніх завдань, софт-стартери впорядковують роботу систем управління і стабілізують мережу, попереджають перевантаження і недовантаження, короткі замикання, пробої і обриви фаз, в аварійних ситуаціях забезпечують блокування ротора. При установці в специфічних силових ланцюгах пристрій плавного пуску електродвигуна забезпечує економію електроенергії.

Принцип дії пристрою плавного пристрої

Схема ППП побудована на обхідних контакторах і тиристорах – напівпровідникових елементах з одностороннім рухом струму, підключених зустрічно-паралельно. При подачі струму на керуючі контакти тиристори змінюють провідність, зменшуючи пусковий напруга і швидкість обертання ротора.

Генератор, що подає сигнали на тиристори, управляється мікропроцесором, що забезпечує зв’язок з іншими пристроями, обробку сигналів датчиків і аварійний захист. Плавний пуск електричної машини через софт-стартер проводиться в три етапи, в момент старту задається напруга, що становить 30-60% від номінального:

 1. Шестерні передавального механізму черзі зчіплюються один з одним, натягуючи приводні ремені.
 2. Керуючий процесор поступово збільшує провідність тиристорів і збільшує швидкість обертання ротора.
 3. Після досягнення номінальної частоти обертів замикаються контакти контракторов, і струм спрямовується по обхідних шляхів, минаючи тиристори. При зупинці двигуна напівпровідники знову включаються в мережу, а з генератора надходять сигнали, що знижують провідність тиристорів до повного відключення електромашини.

Області застосування пристроїв плавного пуску

Застосування ППП здешевлює схеми запуску електродвигунів, дозволяючи відмовитися від дорогих елементів обладнання і розширити сферу застосування асинхронних машин. Оптимізація параметрів мережі та продовження ресурсу електрообладнання за рахунок установки софт-стартера знаходить застосування в різних сферах діяльності:

 • заводське силове обладнання і системи автоматизації;
 • побутові та промислові системи вентиляції, опалення та кондиціонування;
 • нафтові вишки і нафтопереробні установки;
 • інфраструктура, транспорт і комунальне господарство;
 • мале і середнє будівництво (вантажопідйомники, компресори, системи ВК);
 • інфраструктура, транспорт і комунальне господарство;
 • сільське господарство і харчова промисловість.

ППП встановлюються в електромеханічних, електронних і електротехнічних пристроях, де є невеликий момент розгону, який стосується роботу двигуна і чутливого обладнання. У деяких країнах при експлуатації електромашин потужністю від 15 кВт монтаж пристрою плавного пуску ставиться в обов’язок на рівні законодавства.

Софт-стартери сумісні з приводними системами легкого, важкого і особливо важкого пуску; найдоцільніше застосування ППП в системах легкого пуску при нечастих включених двигуна. Якщо пуски проводяться частіше 20 разів на годину, рекомендується установка частотного перетворювача, який здатний зменшити пускові струми більш ніж до 200% від номінального значення.

Для запобігання гідроударів в промислових системах водопостачання застосовується пристрій плавного пуску насоса, узгоджувати продуктивність насосних агрегатів з витратою рідини. Софт-стартери також використовуються і в побутових насосних станціях, де використовуються потужні глибинні насоси для підйому води з глибоких свердловин.

Види пристроїв плавного пуску

Регулювання напруги в софт-стартерах проводиться різними способами в залежності від типу електроприводу, який обслуговує ППП, підбирають одно-, дво- або трифазні пристрої. Просте однофазное пристрій плавного пуску регулює пусковий струм і момент в призводять системах легкого пуску потужністю до 11 кВт і не передбачають зворотного зв’язку. Для регулювання дво- і трифазних систем среднетяжелого і особливо важкого потрібно реверсивний пристрій плавного пуску відповідного типу:

 • двофазні ППП – призначені для електроприводів до 250 кВт; застосування можливе за відсутності жорстких обмежень струму;
 • трифазні ППП – використовуються в призводять системах з особливо важкими умовами пуску, з частими включеннями і виключеннями; потужність приводу обмежена тільки властивостями напівпровідників. Софт-стартер знижує пусковий струм до 300% номіналу за всіма трьома фазами і згладжує прояви фазової асиметрії;
 • для спільного використання електроприладів з різним приводним механізмом може застосовуватися пристрій синхронного плавного пуску в комбінації зі стандартними ППП.

Переваги ППП

У порівнянні з частотними перетворювачами і фазними роторами софт-стартер забезпечує максимальне зниження пускового струму. Головні аргументи на користь ППП – економічність, компактність, простота і багатофункціональність; установка пристроїв плавного пуску на промислових підприємствах дає ряд технічних переваг:

 • зменшення теплового навантаження, пом’якшення динамічних ударів і ривків механічного обладнання;
 • можливість інтеграції в системи автоматизації;
 • згладжування стартових перешкод;
 • економія на апаратній частині – ППП дозволяє використовувати менш потужні комутатори та схеми захисту;
 • запобігання аваріям, травматизму і псування продукції через ривків конвеєра при запуску;
 • продовження ресурсу промислового і силового обладнання;
 • зниження споживання електроенергії.

Вибір пристрою плавного пуску

Софт-стартери для промислових систем підбирають на підставі розрахункових алгоритмів, що враховують характеристики електрообладнання, умови експлуатації і ключові параметри електромереж – номінальний струм і необхідний ступінь зниження, тривалість зупинок, рівень теплопродукції, число пусків в годину і т.д. Якщо вам необхідно встановити ППП, надішліть завдання розрахунок компанії «АВР Плюс», і ми запропонуємо оптимальне рішення з урахуванням пропускної здатності мережі та планованого бюджету.

Сертифікати і ліцензії

Сертифікат офіційного партнера щітовіка Schneider Electric
Сертификат официального партнера щитовика Shneider Electric
Перелік видів робіт з будівництва об'єктів
Перечень видов работ по строительству объектов
Ліцензія державної архітектурно-будівельної інспекції України
Лизензия государственной архитектурно-строительной инспекции Украины
Дозвіл на роботи
Разрешение на работы

Власне виробництво

Власне високотехнологічне виробництво, співпраця з виробниками надійних і сучасних комплектуючих, а також великий досвід роботи над проектами різного рівня складності дозволяє нам втілювати ідеї наших клієнтів за розумними цінами.

Використовуємо тільки надійні комплектуючі

Використовуємо тільки надійні комплектуючі відомих світових виробників

Ціни на електротехнічні послуги

01

Ціни на електротехнічні послуги залежать від обсягу проекту, умов і особливостей установки конструкцій на об'єкті.

02

Ціна на електротехнічні послуги значно нижче якщо ви замовляєте проектування, виробництво і монтаж у нашій компанії.

03

Точна вартість електротехнічні послуги озвучується при розрахунку кошторису поставленого завдання.

Відгуки наших клієнтів

Весь комплекс робіт під ключ у одній кампанії!

Прорахунок
Проектування
Виготовлення
Доставка
Монтаж
Обслуговування